Ori and the Blind Forest: Definitive Edition

Bağımlılık Yaratan Sanal Oyun
BİLGİ
  • Lisans Ücretsiz
  • Boyut 3.6 GB
  • Sürüm 1.0
  • Dil Türkçe
  • Geliştirici Microsoft Studios
Sanal oyun çılgınlığına bir yenisi daha geçtiğimiz günler tanıtımla eklendi. Stream tarafından satışa sunulan Ori and the Blind Forest, beraberinde pek çok soru işaretini de getirdi. Sanal oyun tutkunlarını bir anda Pokemon Go gibi kendine bağlayan oyun h

Sanal oyun çılgınlığına bir yenisi daha geçtiğimiz günler tanıtımla eklendi. Stream tarafından satışa sunulan Ori and the Blind Forest, beraberinde pek çok soru işaretini de getirdi. Sanal oyun tutkunlarını bir anda Pokemon Go gibi kendine bağlayan oyun hakkında bilginiz azsa, bu yazıda tüm sorularınıza cevap bulacaksınız.

Ori'nin Tasarımı

Ori bağımsız bir firma olan Moon Studios tarafından yapılmış olup 2 boyutlu oyundur. Geçen gün piyasaya sürülen ve etkisi çığ gibi büyüyen 'artırılmış gerçeklik' oyunu pokemon go'dan sonra Ori'nin piyasaya iki boyutlu sürülmesi eleştiri oklarına hedef olmasını sağlamıştır. Ancak oyunu açtığınızda göreceksiniz ki oyun sizin ruhunuza ve gözünüze hitap eden, insanı etkileyen efektler yapılmış olan sanatsal çalışmadır. Oyunun her sahnesinde uzun uğraşların olduğu detaylara dikkat edildiğinden belli oluyor.  

Oyunun başrol kahramanı 'ORİ' ve İçeriği

Ori and the Blind Forest'i açtığınızda hareketli ve akıcı oynanış sunduğunu görürsünüz. Oyunun ana karakteri olan Ori kediye benzeyen, beyaz ve parlak kahramandır. Atik, hareketli ve refleksleri güçlü olan kahraman oyun boyunca düşmanlarla karşı karşıya gelmektedir. Oyunda pek çok engel ve düşman bulunmaktadır. Seviyelerden oluşan oyun ilerledikçe her bir seviyenin bir öncekinden daha zor olduğu görülür. Oyun içinden önemli unsurun zamanlamaya dikkat edilmesi gerektiğidir. Bu yüzden oldukça hızlı olmalısınız ve aynı zamanda tuşlara basmalısınız. Yoksa en ufak hatada bulunduğunuz seviyeden bir anda en başa dönebilirsiniz. Oyun adrenalini ve heyecanı üst noktada tutuyor. Her an karşınıza çıkacak düşman ya da engelli aşmak zorundasınız.  Ori güçlendikçe yeni özellikler kazanıyor. Duvarda yürüme ya da zıplama gibi özelliklerle oyunu daha kolay oynamanızı sağlıyor.

Ori and the Blind Forest  Puanları

Genelde her oyunda ya ödül ya da puan toplama vardır. Ori'de de puan toplamanız önemlidir. Çünkü burada biriktirdiğiniz puanlarla yetenek alabilirsiniz. Almış olduğunuz yetenekler sizin bir sonraki seviyede karşınıza çıkan tehlikelerde işinize yarayacaktır.  Oyunda bulunan en önemli puan 'Hayat Puanı' olarak adlandırılan puandır. Bu puan bitince ölüyorsunuz. Kaydedince yeniden başlıyorsunuz. Bunun dışında Enerji puanı gibi daha pek çok puan çeşidi vardır. Oyun göz alıcı grafikleri, tehlikeyi ve adrenalini sevenlerin gözdesi olacak gibi duruyor.

 

Ori and the Blind Forest: Definitive Edition indir